ACS – SFTAP-plus® - NFC

 

Čipový systém s centrální správou pomocí PC a vzdáleným mobilním přístupem a čtením NFC technologie  

 

NFC je bezpečnostní čip implementovaný dnes standardně jako součást chytrých telefonů. Tento čip lze využít i k bezpečnostním aplikacím, kterými jsou např. čipové systémy. Mobilní telefon s touto technologií a příslušným oprávněním může pak sloužit jako plnohodnotná náhrada bezpečnostního čipu nebo karty přístupového systému. Jedná se moderní technologii s vysokým bezpečnostním standardem a ochranou proti zneužití ve stejné úrovni jako u čipů technologie MIFARE DesFire EV1 / EV 2. Samozřejmostí je používání klasických čipů nebo karet a NFC technologie současně.

Vzhledem k tomu, že každé dveře mají řídící jednotku, inteligentní technologická architektura je velmi jednoduchá. To usnadňuje, instalačně navrhnout systém dle požadavků investora. Přístupové body mohou být také použity jako zachycovací stanice, což eliminuje potřebu dalšího hardwaru. S náklady na systém přiměřeného počtu chrněných dveří, inteligentní technologická architektura rovněž zvyšuje transparentnost nákladů pro uživatele. Tím je systém ideální pro bytové domy, které vyžadují systém řízení přístupu, který jako distribuované aplikace, může spravovat až 64 dveří, 2.000 ID přístupových karet.

Řídící jednotky STFAP-plus-MVGD mohou být připojeny k systému prostřednictvím IP sítě, tak i prostřednictvím RS485. Řídící jednotky jsou předem konfigurovány a mohou být použity bez jakýchkoliv úprav. V případě potřeby instalace čipového systému, je systém snadno přizpůsobitelný konfiguraci tak, aby splňoval požadavky uživatele.

Systém využívá čtečky karet MIFARE DesFire EV1/2 aktuální generace.

Vzhledem k tomu, že software je web-based, stačí nainstalovat pouze na jednom počítači. Software automaticky detekuje řízení přístupu jednotky v systému, a pokud je instalace na bázi IP, přiděluje jim síťové adresy. Konfigurace softwaru je rychlá a snadná díky intuitivnímu uživatelskému rozhraní.